Kayseri Kocasinan’dan kırsala hizmet atağı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kırsal Mahallerinden biri olan Kızık’ da yapılan çalışmaları denetim eden Kayseri Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, kırsal mahallelerin köy kimliğini müdafaası ismine birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayarak, merkez ve kırsal mahallelere her alanda hizmet ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Kızık Mahallesi’nde çalışmaları yerinde inceleyen Lider Çolakbayrakdar, gencinden yaşlısına, bayanından erkeğine her kesitin ağır sevgi ve ilgisiyle karşılandı. Onlarla sohbet eden Lider Çolakbayrakdar, bu ziyaretlerin çok değerli olduğunu ve vatandaşlarla bir ortada olmanın gönül bağlarını güçlendirdiğini vurguladı.

Kocasinan’ın tüm mahallelerini güzelleştirmeye, değiştirmeye aralıksız devam ettiklerini ve yapılan hizmetlerle kırsalın ömür kalitesini yükselttiklerinin altını çizen Lider Çolakbayrakdar, “Kırsal mahallelerimizden biri olan Kızık Mahallesi’ndeyiz. Kırsal mahallelerimiz, çoklukla çiftçilikle uğraşıyorlar. Allah rahmet versin. Bilhassa bölgemizdeki kırsal mahallelerimizin köy kimliği özelinde tarım, ziraat ve hayvancılıkla uğraşmalarını hem önemsiyoruz hem de büyük dayanak veriyoruz. Bunun yanı sıra belediye olarak imkanlar ölçüsünde yapılması gereken altyapı, yol, tesis üzere belediyecilik faaliyetleriyle ilgili çalışmaları yerine getiriyoruz. Bu noktada bütün kırsal mahallelerimizin dönem itibariyle muhtaçlıklarını teker teker tamamlamaya çalışıyoruz. Kırsalda; yol, tarla yolların ıslahı, altyapı, etraf düzenlemesi üzere çalışmalara başka bir ehemmiyet veriyoruz. Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz, 48 adet köyümüzü etaplar halinde çalışmaları yerine getiriyorlar. Yaptığımız çalışmalarla ilçenin hizmet standartlarını yükseltiyoruz. Daha hoş bir Kocasinan için hizmetlerimiz devam edecek” tabirlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, kırsal mahallelerin kıymetine bedel katmaya devam edeceklerini kelamlarına ekledi. Kızık Mahalle Muhtarı Cengiz Akay ise Lider Çolakbayrakdar’ın mahalleye büyük hizmetler yaptığını belirterek, “Başkanımızın çok hizmetleri var. Allah razı olsun. Her şeyimiz yapılıyor. Yatırımlar büyük. Neye muhtaçlığımız olursa anında hizmet yerine geliyor. Köyüm ve şahsım ismine liderimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir