Marmara sallandı! Uzmanlar beklenen büyük depremle ilgili bağlantıyı buldu

Kandilli Rasathanesi’nde yer alan bilgilere nazaran; Marmara Denizi’nde 3,1 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Sarsıntının saati 01.57 olarak açıklanırken derinliği 19.2 km olarak kaydedildi.

BÜYÜK MARMARA SARSINTISININ BEKLENDİĞİ FAY ÇİZGİSİ ÜZERİNDE

İstanbul’da 1999 yılında büyük bir sarsıntı yaşandı ve binlerce insan öldü. Hem maddi olarak hem de manevi olarak büyük hasarlar bırakan bu zelzelenin akabinde uzmanlar yeni bir sarsıntı daha bekliyor.

Dün Marmara Denizi’nde saat 01.57 sıralarında gerçekleşen 3.1 büyüklüğündeki zelzelenin bir ayrıntısı ise dikkatlerden kaçmadı.

Deprem uzmanları dün gece Marmara’da gerçekleşen zelzelenin uzun yıllardır ihtarları yapılan ve gerçekleşmesi beklenen büyük marmara sarsıntısının yaşanacağı fay çizgisi üzerinde olduğunu belirtti.

BÜYÜK MARMARA SARSINTISININ HABERCİSİ OLABİLİR

1999 yılında yaşanan yıkıcı sarsıntının akabinde uzmanlar Marmara’da çok büyük bir zelzelenin daha yaşanacağını sık sık anlatıyor. Büyük zelzelenin yaşanmasının beklendiği Marmara’daki bu fay sınırında yaşanan dünkü sarsıntının ise büyük Marmara sarsıntısının habercisi olabileceği uzmanlar tarafından belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir