MHP’den altılı masa açıklaması: Sahadan aldığımız bilgilere göre başarı elde edemeyecekler

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, “6’lı masanın bu saatten sonra yapabilecek bir şeyi yok. İster uzlaşsınlar tek aday çıkarsınlar, isterse başka ayrı aday çıkarsınlar Cumhur ittifakı karşısında elde edecekleri bir muvaffakiyet kelam konusu değildir” dedi.

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a geldi. MHP vilayet binasında partililerle bir ortaya gelen Yalçın, eylül ayından itibaren alana çıkarak vatandaşlarla bir ortaya geldiklerini belirterek, “Bugüne kadar 6 vilayette büyük miting gerçekleştirdik. Bu mitinglerimizde cumhurbaşkanı adayımızın kim olduğunu tabir ediyoruz ve halkımızdan dayanak istiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Yalçın, muhalefet partilerinin oluşturduğu 6’lı masanın başarılı olamayacağını söyledi, “6’lı masanın bu saatten sonra yapabilecek bir şeyi yok. İster uzlaşsınlar tek aday çıkarsınlar, isterse farklı ayrı aday çıkarsınlar Cumhur ittifakı karşısında elde edecekleri bir muvaffakiyet kelam konusu değildir. Biz alandayız, çalışıyoruz. Alandan aldığımız bilgilere dayanarak bunları tabir ediyorum, ellerinden bir şey geleceği kanaatinde değiliz” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir