Rusya’da petrol tesisinde yangın

Rusya’nın güneyindeki Krasnodar bölgesindeki Ilsky petrol tesisinde gece saatlerinde yangın çıktı. Krasnodar Valisi Veniamin Kondradyev toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, tanklardan birinin alev aldığını, yangının 400 metrekarelik bir alanda tesirli olduğunu belirtti. Kondradyev yangında can kaybı olmadığını aktardı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı takımları alevleri öbür tanklara sıçramadan denetim altına almayı başardı. Yangın mahallî saatle 05.30 sıralarında büsbütün söndürüldü.

“YANGIN İHA SALDIRISI SONUCU ÇIKTI”

Rus medyasının lokal acil servis kurumundan bir kaynağa dayandırdığı haberde, yangının rafineriye insansız hava aracı (İHA) ile gerçekleştirilen atak sonrası çıktığı belirtildi.

ART ARDA YANGINLAR

Öte yandan dün Krasnodar bölgesindeki Volna köyünde bulunan bir petrol depolama tesisi de alevlere teslim olmuştu. Krasnodar Valisi Kondratyev yangının nedenine yönelik bilgi paylaşmamıştı.

Geçtiğimiz cumartesi günü ise Kırım Yarımadasındaki liman kenti Sivastopol’de bulunan bir petrol depolama tesisinde yangın çıkmıştı. Sivastopol Valisi Mihail Razvozhayev birinci bilgilere nazaran tesise insansız hava aracı (İHA) ile akın gerçekleştirildiğini, 4 tankın hasar gördüğünü belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir