Ticaret Bakanı Muş: Esnafın aleyhinde hiçbir düzenlemeye müsaade etmedik

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Antalya’da katıldığı bir aktiflikte “Esnafın aleyhinde hiçbir düzenlemeye müsaade etmedik” dedi.

Muş, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlenen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) Eğitim Semineri ve İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, güçlü esnafın güçlü iktisadın teminatı olduğunu belirtti.

Ticaret Bakanı Muş, esnaf ve sanatkarların finansman gereksinimini karşılamak için hazırlanan 100 milyar lira fiyatındaki Hazine Faiz Dayanaklı Kredi Paketi’ne ait 15 milyar liralık fiyatın çabucak, geri kalanının ise 4 ay içinde gönderileceğini bildirdi.

Muş, Hükümet olarak da daima esnaftan yana olduklarını tabir ederek “Yapacağımız düzenlemelerle, atacağımız adımlarla esnaf tarafında olacağımızı kesinlikle bilmenizi isterim. Esnafın aleyhinde hiçbir düzenlemeye müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Zira çok büyük bir aileyiz, kitleyiz. Münasebetiyle bu büyük aile Türkiye’nin sosyolojik manada da en değerli sigortalarından bir tanesi. Esnafın olduğu yerde sakinlik, huzur olur, kurallara riayet olur. Lakin ne kadar zayıflarsa toplum içerisinde o vakit kuralsızlık daha fazla artar. Ekonomik işlevin yanında bu türlü toplumsal ve çok değerli işlevi da var” diye konuştu.

(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir