Yıldız Holding’in deprem bölgesine yardımları sürüyor: Binlerce koli gıdayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı felaketinden bu yana devlet ve milletin tüm ögeleri büyük bir özveri içinde çalışmaya devam ederken pek çok sivil toplum kuruluşu ile birlikte Deniz Feneri de hayırsever vatandaş ve kurumların yardımlarını muhtaçlık sahiplerine ulaştırdı, ulaştırmaya devam ediyor. Devletin tüm imkanlarını seferber ettiği, sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının tek yürek olduğu, dünyanın çok farklı coğrafyalarından kurum ve devletlerin yardıma koştuğu bir süreç yaşandı. Yaşanan büyük felaketin akabinde yapılan yardımların insanlık onurunu müdafaanın yanı sıra, hayatı bir an evvel olağana döndürmenin ehemmiyetine dikkat çeken Deniz Feneri Genel Lideri Mehmet Ceng

i

z

, “

Bugüne kadar milletlerarası pek çok kurum, devlet kurumlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve özel kesimimiz son derece değerli bir iş birliği sergilediler. Milyonlarca vatandaşımızın en temel insani muhtaçlıklarını daima bir arada karşıladık. Yapılan yardımlarla insanların acılarını bir nebze dindirmeye yüzlerini güldürmeye çalıştık. Bunun son örneğini derneğimize besin, bayramlık kıyafet ve bilhassa de çocukları keyifli edecek eser ve oyuncaktan oluşan 10 bin özel bayram kolisini bağışlayarak bayanları ve çocukları memnun eden Ülker ailesi oldu.

Yıldız Holding İdare Heyeti Lideri Ali Ülker ve İdare Konseyi Üyesi Murat Ülker, öteki pek çok sivil toplum kurumuna takviye olduğu üzere yıllardır yetimlere 12 ay boyunca harçlık veriyor.

Bugüne kadar da derneğimiz aracılığıyla binlerce koli gıdayı muhtaçlık sahiplerine ulaştırdı. Bu kere da bayram vesilesiyle sarsıntı bölgesinde çadır kent ve konteyner kentlerde yaşayan muhtaçlık sahibi ailelere bayram için özel hazırlanan binlerce koliyi yarın onlar ismine dağıtıyoruz” dedi. Bayram vesilesiyle bölgede sıkıntı kurallar altında kamplarda yaşayan depremzede insanların gereksinimlerini karşılamak için iş dünyasını bir kere daha yardım davetinde bulunan Lider Cengiz, “Yapılan yardımlarla bölgelere kurulan hayat alanlarına binlerce vatandaşımız yerleşti. Lakin muhtaçlık büyük ve daima. Hava kuralları kısmen düzelmiş olsa da büyük felaket sonucu stoklar eridi. Bugüne kadar takviyesini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımızı ve şirketlerimizi bir sefer daha dayanak olmaya çağırıyorum” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir