2023 yılı için aile destek ödemeleri ne kadar? Başvuru yerleri de açıklandı

Türkiye’de bir yandan hayat pahalılığı artıyor. Bir yandan da vatandaş devlet tarafından yapılan dayanak ödemelerini araştırıyor. Vatandaşların büyük bir kısmı bu takviyelerden yararlanıyor. Bir çok vatandaş ise verilen takviye ödemelerini bilmiyor. Sizler için bu içeriğimizde devlet tarafından ödenen takviye ödemelerini derledik.

Aile Takviye Programı kapsamında yapılan ödemeler için gözler Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından gelecek resmi açıklamalara çevrilmiş durumda. Minimum fiyat artırımıyla birlikte Aile Dayanak Programı kapsamında muhakkak fiyatlarda yapılan ödemenin artırım alıp almadığı araştırılırken “2023 Ocak Aile Takviye Paketi fiyatları ne vakit yatacak, müracaatları nasıl yapılır?” soruları vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

İşte Aile Takviye Paketi müracaat sayfası ve mevzuyla ilgili aktüel bilgiler.

AİLE TAKVİYE YARDIMI ARTACAK MI, NE KADAR OLACAK?

Aile dayanak yardımı ödemelerinin, minimum fiyat artırımı sonrası artıp artmayacağı merak konusu oldu. Bakanlık ödeme fiyatını geçtiğimiz aylarda 850 TL-1250 TL olarak güncellemişti.

Aile Dayanak Programı ödemelerinin 2023 yılında ne kadar olacağına yönelik şimdi bir açıklama yapılmadı. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından bahis hakkında resmi açıklama geldiğinde haberlerimizde yer vereceğiz.

OCAK 2023 AİLE DAYANAK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE KADAR?

Kişi başına düşen aylık gelir aralığına nazaran hesaplanan Aile Takviye Programı ödemelerinde, gelir ölçüsüne nazaran yardım fiyatı değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına nazaran ödeme meblağları şöyle:

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak.

450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.

911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak.

1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.

AİLE DAYANAK PROGRAMI MÜRACAAT ŞARTLARI NELER?

Aile Dayanak Programına başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu emekçisi, noter yahut muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da bireylerin bulunması durumlarında müracaatlar değerlendirmeye alınamayacaktır.

AİLE TOPLUMSAL YARDIM MÜRACAATLARI NASIL YAPILIR?

Aile Dayanak Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

Kaynak: Haberturk.com – Halktv.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir