AK Partili Erkan Kandemir Başkent Kulisi’nde

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir’in açıklamalarından satır başları:

AK Parti milletin kendine verdiği emanetini taşıyoruz. Öbür bir aşkla işe sarılıyoruz. Cumhurbaşkanımız inanılmaz bir tempoyla dünya önderleri ile görüştü. Prag’dan geldi ve sonraki gün Sakarya’da mitinge katıldı. Dün Balıkesir’de miting alanına giderken yalnızca 30 bin kişi vardı, miting alanı onun 2 katı kalabalıktı. 

Biz gittiğimiz her vilayette Cumhurbaşkanımız oradan ayrılırken der ki “Bugün bir diğer gördüm.” Cumhurbaşkanımız “Ben meydanların lisanını bilirim, meydanlar bize Türkiye yüzyılı yapacak fırsatı verecektir” dedi. Kolay bir seçime gitmiyoruz, taraflar var ve kuşkusuz kolay geçmeyecek. Türkiye’deki güçlü liderlik, Cumhurbaşkanımızın hem deneyimi hem heyecanı bu seçimin sonuçları prestijiyle kolay bitirecek. 

Biz bir yandan takip ediyoruz, başka siyasi partilerin mitinglerindeki iştiraklere da ve Balıkesir kıyaslanamaz. Biz hiçbir mitingimizi bölgesel yapmayız, vilayetlerin ölçeklerine nazaran kıymetlendirme yaparız. Dün yalnızca Balıkesirliler vardı. 

“TÜRKİYE YÜZYILI” BAŞLIYOR

Siyasi vizyon evrakımızı 28 Ekim’de Ankara Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanımız açıklayacak. “Türkiye Yüzyılı” diye bir kavram koyduk önümüze. Türkiye birinci yüzyılını tamamlıyor 2023’te. Artık 2023 sonrası tüm bu hazırlıkların, birliklerin, beraberliklerin tamamının bir kaldıraç olarak bizi öteki bir yere taşıyacağına inanıyoruz. 2023 bizim için rakamsal bir geçiş değil, artık başlıyor Türkiye’nin yüzyılı. Tüm dünyada Türkiye damgasının daha net vurulacağı bir yüzyıl olacak. 

Son bir ayda Cumhurbaşkanımızın yurtdışı temaslarına baktığınızda bunu göreceksiniz. 

Türkiye kalkınma atağını devam ettirecek ancak yeni bir faza geçiyoruz. Teknolojide, bilimde, sanatta bütün alanlarda Türkiye yüzyılını inşa edeceksek şayet somut kıymetler ortaya koymalıyız. Cumhurbaşkanımız cuma günü de bir heyetle istişaresini yaptı. Gelin bu maksatları birlikte koyalım, birlikte inşa edelim. Artık yeni bir dünya okuması yapıyoruz ve biz Türkiye’yi şurada pozisyonlandırmaya çalışıyoruz, daima birlikte bunu yapalım diyoruz. 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir