Bakan Karaismailoğlu Ankara uçağına metro ile gitti

Yolculuğunun sonunda açıklama yapan Bakan Adil Karaismailoğlu “Pendik Sabiha Gökçen metro sınırının Marmaray ilişkisinin da bir an yapılması gerekiyor. O da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan bir alan. Pendik’ten Marmaray ortasında 4 kilometrelik bir çizginin, daha evvel başlanmış olan sınırın bir an evvel bitirilmesi gerekiyor. Onlar da üstlerine görev olan bu işi maalesef çok geciktirdiler. Bir an evvel bitirip İstanbulluların hayatına kazandırılması gerekiyor. Zira bu Marmaray ilişkisi Pendik’ten sağlanmadığı vakit vatandaşlarımız Ayrılıkçeşmeye, Kadıköy’e kadar gidip Marmaray kontağını oradan sağlamak zorunda kalıyorlar” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sabah 08.30’da Fevzi Çakmak-Hastane Metro İstasyonu’na geldi. Bakan Adil Karaismailoğlu, Ankara uçağına binmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden metroya bindi. Bakan Karaismailoğlu, metroda seyahat yapan yolcular ile konuştu. Metro seyahati akabinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı basın açıklaması yaptı.

“BAŞKALARININ EMEKLERİNİ ÜZERİNDEN DEĞİL DE KENDİ YAPTIKLARI EMEKLERİNİ ANLATMALARINI BEKLİYORUZ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ankara seyahatimiz için bugün metro ile geldik. Geçen hafta açılışını yaptığımız, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu’yla Sabiha Gökçen’e ulaştık. Sahiden gururlandık. Vatandaşlarımızın memnuniyetini gördükçe biz de gururlanıyoruz. Şu an İstanbul’da devam eden 200 kilometrelik metro sınırının da bir an evvel bitirilip İstanbulluların hayatına kazandırılması gerekiyor. Bakanlık olarak 7 hatta ağır bir efor sarf ediyoruz. Geçen hafta onlardan bir tanesi olan Pendik-Sabiha Gökçen sınırıydı. Bu yıl içerisinde İstanbul Havalimanı’nın Kağıthane temasını bitireceğiz, tekrar bu yıl içerisinde Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nden geçen metro sınırını da bitireceğiz. Pendik Sabiha Gökçen metro sınırının Marmaray irtibatının da bir an yapılması gerekiyor. O da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan bir alan. Pendik’ten Marmaray ortasında 4 kilometrelik bir çizginin, daha evvel başlanmış olan çizginin bir an evvel bitirilmesi gerekiyor. O da İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda. Onlar da üstlerine görev olan bu işi maalesef çok geciktirdiler. Bir an evvel bitirip İstanbulluların hayatına kazandırılması gerekiyor. Zira bu Marmaray kontağı Pendik’ten sağlanmadığı vakit vatandaşlarımız Ayrılıkçeşmeye, Kadıköy’e kadar gidip Marmaray irtibatını oradan sağlamak zorunda kalıyorlar. Herkes sorumluluğunu yerine getirmeli o yüzden oburlarının emekleri üzerinden değil de kendi yaptıkları emeklerini anlatmalarını bekliyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir