Bakan Osman Aşkın Bak: Güzel bir final izleyeceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, UEFA Şampiyonlar Ligi finali kapsamında Yenikapı’da düzenlenen Şampiyonlar Şenliği’ne ziyarette bulundu. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Bak, “İstanbul’un Şampiyonlar Ligi finaline konut sahipliği yapması bizi gururlandırıyor. Bu heyecanı 2005 yılında yaşamıştık, ben de maçtaydım. Milan birinci yarıyı 3-0 önde tamamlamıştı ancak ikinci yarıda maçın bitmediğini gördük. 3-3 biten maçta penaltılarla Liverpool kupayı almıştı. Harika bir finaldi, hala konuşuluyor. Tekrar İstanbul altyapısıyla, tesisiyle her türlü şampiyonaya konut sahipliği yapacak kapasiteye sahip. Bunu her vakit ispatladık. Bu final de çok hoş olacak. İki güçlü grup, Manchester City ve Inter karşı karşıya gelecek. Bütün maçları takip ettim. Ben genç yaştan beri Avrupa finallerini takip ediyorum. Çok kaliteli ve klas oyuncular var. İnşallah yarın akşam hoş bir final izleyeceğiz” tabirlerini kullandı.

“Bu Türkiye’nin gücünü ve marka kıymetini gösteriyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin, Avrupa’da en değerli spor altyapısına sahip ülkelerin başında geldiğini belirten Osman Aşkın Bak, “35’in üzerinde stadımız bitti, yenilerinin üretimi devam ediyor. Kıymetli finallere mesken sahipliği yapabilecek kapasiteye sahibiz. Yalnızca futbolda değil, pek çok memleketler arası tertibe konut sahipliği yapabilecek kapasitedeyiz. İstanbul iki kıtanın birleştiği çok gizemli ve tarihi bir kent. Bu kentte beşerler, gelen konuklar umarım çok eğlenceli ve hoş anılarla dönecek. Hoş bir final olsun, heyecanla izleyeceğiz. Manchester City’de Haaland, De Bruyne, Inter’de Hakan Çalhanoğlu var. Manchester City’de İlkay da var. İki Türk oyuncunun finalde olması bizi gururlandırıyor. Türk oyuncuların Avrupa’da büyük kulüplerdeki sayısının artmasını istiyoruz. Bundan evvel finallerde oynamış Türk oyuncular da var. Burada bizler için hoş bir akşam olacak. Ülkemiz spor altyapısıyla, heyecanıyla, coşkusuyla, genç nüfusu ve futbola olan aşkıyla fark oluşturuyor. Bu finalin ülkemize kazandırılması için çaba gösteren TFF Liderlerimize, bir evvelki Gençlik ve Spor Bakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu Türkiye’nin gücünü ve marka kıymetini gösteriyor. Hoş bir final olsun, düzgün olan kazansın” biçiminde konuştu.

“Türkiye’nin spor altyapısı pek çok tertibi yapabilecek kapasitede”

2028 Avrupa Şampiyonası adaylığı ile ilgili soruya Bak, “Bizim futbol federasyonumuzun çalışmaları var, biz de destekliyoruz. Türkiye, Türk insanı ve Türk spor altyapısı pek çok tertibi yapabilecek kapasitede. Bunu da kanıtladık. Türk sporu hakikaten altyapısıyla, gelen atletleriyle değerli bir noktada. Avrupa’da aranan ve pek çok tertibin yapılmasının istendiği bir ülke. Gurur duyuyoruz. 2028’e adayız, takip edeceğiz. Tertip için de çalışacağız” diye karşılık verdi.

Finalde oynayacak iki kadroya da muvaffakiyetler dileyen Bakan Osman Aşkın Bak, “Bir tarafta İngiltere şampiyonu Manchester City, öbür tarafta İtalya’nın kıymetli muvaffakiyetleri olan ekibi Inter var. İki Türk oyuncu finalde. Hak eden kazansın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir