Beştepe’de tören | Cumhurbaşkanı Erdoğan: 85 milyonunun tamamını bağrımıza basacağız

Son dakika haberi! Beştepe’de düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın vazifeye başlama merasimine 21 devlet lideri ve 13 başbakanın yanı sıra çok sayıda bakan ile ortalarında Türk Devletleri Teşkilatı, NATO ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da olduğu milletlerarası kuruluş temsilcileri katılıyor.

Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Töreninimize teşrifleriniz için her birinize farklı başka teşekkür ediyorum. Oylarıyla takviye ve teveccühleriyle buna vesile olan aziz milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bizleri bir defa daha Cumhurbaşkanlığı makamına layık gören tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Sandıklara giderek demokrasimize güç katan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum.

6 Şubat’ta asrın felaketini yaşadıkları, oy tercihlerinden ötürü sayısız hakarete maruk kaldıkları halde iradelerine sahip çıkan depremzedelerimize bir kere daha hürmetlerimi sunuyorum. Bu seçimlerde yalnızca kendi insanımızın dayanağını almadık, dünyanın dört bir yanında umutlarını bizlere bağlamış yüz milyonlarca mahsunun duasını aldık. Seçimleri müteakip sevincimizi paylaşan devlet ve hükümet liderlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Yanımızda duranların takviyesini hiçbir vakit unutmayacağız.

5 sene daha Türkiye’ye Türk milletine hizmet etme gururuna nail olduk. Hangi siyasi görüşe, kökene, meşrep ve mezhebe mensup olursa olsun, 85 milyonunun tamamını bağrımıza basacağız.

TÖRENE KİMLER KATILIYOR?

Törene katılan 21 devlet lideri şöyle sıralanıyor:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Karadağ Cumhurbaşkanı Yakov Milatoviç, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kongo Cumhurbaşkanı Denis Sassou N’Guesso, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Ruanda Cumhurbaşkanı Paul Kagame, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Pir Mahmud, Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe, Türkmenistan Devlet Lideri Serdar Berdimuhamedov, Bangladeş Cumhurbaşkanı Muhammed Şahabuddin Çuppu, Gine Devlet Lideri Mamady Doumbouya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir