Birlik maçı Trabzonspor – Basel

TFF Lideri ve Harika Lig Kulüp liderlerinden destek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi ve Üstün Lig kulüplerinin liderleri, geliri depremzedelere bağışlanacak müsabakaya dayanak verdi. Tüm ekip taraflarına açık olan müsabakaya birçok kadrodan taraftar forma ve atkıları ile geldi. Maç öncesinde kentte formalarıyla gezen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve öteki ekiplerin taraftarları, bordo-mavili taraftarlarla kucaklaşarak dostluk örneği sergiledi.

Mohamed Zeki Amdouni’den ‘Geçmiş olsun Türkiye’m’ tişörtü

Türkiye’ye dayanak veren Basel’in Türk asıllı futbolcusu Mohamed Zeki Amdouni, maç öncesi ısınma sırasında alana üzerinde “Geçmiş olsun Türkiye’m” tişörtü ile çıktı. Mücedele öncesinde alana UEFA tarafından Türkçe ve Arapça; ‘Yanınızdayız’ yazılı pankart açıldı.

‘Hep birlikte olacağız, yaralarımızı saracağız’

Trabzonspor taraftarları maç öncesinde tribünde Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntılarda enkaz altından kurtarılanları temsilen özel bir koreografi hazırladı. Koreografide, enkazdan kurtarılan bir bebek, arama kurtarma grubu, ömrünü yitiren Meksika arama kurtama köpeği Proteo, sarsıntıda Türkiye’ye her manada dayanak veren ülkelerin bayrakları ve Türk bayrağı ayrıntıları yer aldı.

Öte yandan bordo-mavili taraftarlar, “Hep Birlikte Olacağız Yaralarımızı Saracağız” yazılı pankart açtı.

Marşların söylenmeyeceği müsabaka öncesinde Trabzonspor taraftarları, stadı ’Yallah Bismillah Allahuekber’ ve ‘Türkiye üşüme Trabzon seninle’ sloganlarıyla inletti. Müsabaka öncesinde, sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlar için 1 dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu. Taraftarlar tekrar karşılaşmanın 4’üncü dakikası 17’nci saniyesinde ‘Türkiye üşüme Trabzon seninle’ tezahüratında bulundu.

Tribünleri dolduran taraftarlar, zelzeleden etkilenen kentlerin vilayet koduna karşılık gelen dakikalarda tezahüratlarda bulundu. Afetzedeleri tezahüratla anan taraftarlar, zelzele bölgesinde yer alan vilayetlerin plaka kodlarına denk gelen dakikalarda vilayet ismini söyleyerek “burada” dediler.

Trabzonspor’da eksikler

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Basel maçında takımda değişikliklere gitti. Sakatlıktan çıkan Bruno Peres birinci 1’de yer alırken Bartra ve Larsen yedek kulübesinde bekledi. Orta alanda Gbamin’i kulübeye çeken Avcı, Doğucan Haspolat’a birinci 11’de baht verdi. Bordo mavililerde sakatlıkları süren Marek Hamsik, Dorukhan Toköz ve Edin Visca takımda yer almadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir