Bu da oldu: Oyuncu Ana Obregon, ölen oğlunun spermlerinden çocuk sahibi oldu

İspanya, ülkenin en tanınan televizyon yıldızlarından Ana Obregon’u tartışıyor… 68 yaşındaki ünlü ismin geçen haftalarda ABD’de taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olduğu ortaya çıkmış ve bu durum taşıyıcı anneliğin yasak olduğu İspanya’da kriz yaratmıştı.

İspanyol hükümetinden yetkililer Obregon’un bu kararına reaksiyon gösterirken bugün ise yeni bir açıklama geldi.

“ÇOCUK BENİM KIZIM DEĞİL, TORUNUM”

Geçen hafta İspanya magazin mecmuası Hola’da yer alan haberde Obregon’un çocuk sahibi olduğu an ve Florida’daki hastaneden çıkış anları yayınlanırken dün Obregon şaşkına çeviren bir açıklama yaptı.

Obregon, taşıyıcı anne aracılığıyla sahip olduğu çocuğun aslında torunu olduğunu itiraf etti. Obregon, “O benim kızım değil, aslında benim torunum” dedi.

Obregon, “Bu Aless’in son dileğiyle, dünyaya bir çocuk getirmek. Bilmeniz gereken birinci şey bu benim kızım değil, benim torunum. Bu Aless’in kızı. Gerçeğin bilinmesini istiyorum zira saklayacak hiçbir şeyim yok. Bu bir gurur ve bir mucize” sözünü kullandı. Bir periyoda damga vuran Ana Sandra Lequio Obregon, yasal olarak yeni doğan bebeğin annesi olduğunu söyledi.

“ÖLDÜĞÜ GÜN BAŞLADIK”

Obregon, “Taşıyıcı annelik sürecine Alessio öldüğü gün başladık. O günden beri her gün Aless’in kızını dünyaya getirmek için yaşadım. Alessio spermlerini bırakmıştı” dedi. Öte yandan İspanyol magazin mecmuası Lecturas, Hollywood’da yaşayan Küba asıllı bir bayanın taşıyıcı annelik yaptığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir