Kütahya’da amatör spor kulüplerine 1 milyon TL destek

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediyesi, geleceğin teminatı olan gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için spora ve atletlere yaptığı yatırımlarını sürdürürken, bir taraftan da vilayet genelinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerini de göz gerisi etmiyor.

Bu kapsamda düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Merasimi, Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Vilayet Jandarma Kumandanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Kütahya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ercan Tatlı, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Murat Cengiz, MHP Kütahya Merkez İlçe Lideri Ayhan Toy, Belediye Lider Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, amatör spor kulüplerinin liderleri ve yöneticilerinin iştirakiyle gerçekleştirildi.

Törende konuşan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Murat Cengiz, Lider Işık’a bugüne kadar verdiği takviyelerden ötürü teşekkür ederek, “Sayın belediye liderimiz verdiği kelamların gerisinde durarak her sene katlayarak amatör spor kulüplerimize yardımlarını devam ettiriyor. Bu yıl da 1 milyon Türk Lirası dayanak vererek spora ve atlete olan dayanağını gösterdi” dedi.

GELECEK YIL 1 MİLYON 500 BİN TÜRK LİRASI

Gelecek yılki dayanağın 1 milyon 500 bin Türk Lirası olacağını kelamını veren Kütahya Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, “Her yıl mutat olarak düzenlediğimiz Kütahya Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Merasimine hepiniz güzel geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi hürmetle ve sevgiyle selamlıyorum. Sizler hakikaten çok büyük bir misyonu yerine getiriyorsunuz. Bulunduğunuz mahalledeki gençlerimizin dışarıdaki kurulmuş tuzaklardan alıkonulması için gönüllülük temeliyle birçok gencimizi, çocuğumuzu kulüplerinizin bünyesinde sporla meşgul ederek geleceğe daha sağlam hazırlanmaları konusunda herhalde en uygun iyi hizmeti yapıyorsunuz. Biz de belediyemizin bütçe imkanları doğrultusunda kanunların bize müsaade ettiği ölçüde milletimizin kaynaklarından size aktarılabilecek nakdi yardım konusunu her yıl zorlayarak en üst seviyeye çıkarttık. Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına denk gelen bir yılın nakdi yardım merasimi olduğu için bunun bir manası olsun dedik ve 1 milyon Türk Lirası kelam verdik ve bugün kelamımızı yerine getiriyoruz. İnşallah 2024 yılında da bugünden ismini koyalım 1 milyon 500 bin Türk Lirasına çıkartalım. Kâfi ki siz kendi mahallenizdeki çocuklarımıza sahip çıkın” sözlerini kullandı.

2 BİN 700 LİSANSLI SPORCU

Belediye Kütahyaspor ve Kütahya Belediyespor ile ilgili de açıklamalarda bulunan Lider Işık, “Belediye Kütahyaspor, profesyonel futbol grubumuz ve oraya yetiştireceğimiz altyapıyla bir arada yaklaşık bin 100 atletimizin olduğu bir kulübümüz. Kütahya Belediyespor’da ise 17 farklı branş var ve yaklaşık bin 600 lisanslı atletimiz var. Topladığımız vakit 2 bin 700’e yakın belediyemizin uhdesinde vilayetimizi ve ülkemizi temsil eden birçok başarılı atletlerimiz var. Sizlerin sahiplendiği evlatlarımızı çok önemsiyoruz. İnşallah her geçen yıl onlara takviyemizi de artırarak geleceğe daha âlâ hazırlanmaları konusunda biz de elimizden geleni yapalım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir