Bu rezalete kim dur diyecek?

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi’nin çabucak yanında açığa akan kanalizasyon imgeleri bölgedeki etraf kirliliğini açık bir halde gözler önüne seriyor.

Muhabirimiz Erdoğan Demir’in geçtiğimiz Ocak ayında ortaya çıkardığı haber üzerinden vakit geçmesine karşın hiç bir adım atılmayan mevzu ile ilgili olarak yapılan haberle husus tekrar gündeme taşındı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi’nin çabucak yanında bulunan bir alanda hem okuldan gelen bir kanalizasyon borusu, hem de okulun çabucak karşısında bulunan kanalizasyonların açıktan aktığı bir kanalizasyon borusu bulunuyor. Bu iki noktadan akan kanalizasyonlar ve atkı sular orada oluşan derecik üzere bir alanda sazlık alanda aşağıya gerçek akıyor.

“Keşan Belediyesi açıktan akan kanalizasyonun belediye yetkilileri tarafından nasıl fark edilemiyor. Bunu anlayamıyoruz” halinde konuşan vatandaşlar yetkililerin bu mevzuya hassaslık göstermesini istedi. Keşan’a yakışmayan bu etraf rezaleti için Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu’nu bir kere daha misyona davet ediyor ve bu mevzuda gerekli tahlili üretmeye davet edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir