Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını emanet ettiği isim belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ekim’de Ankara Arena’da vizyon dokümanını paylaşacak. Erdoğan, gençlerden bayanlara, çiftçilerden dar gelirlilere kadar birçok bölümü ilgilendiren yeni projelerini kamuoyuna duyuracak.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, toplantının ana çerçevesinin “Türkiye yüzyılı” olduğunu söyledi. Gazetecilerle bir ortaya gelen Dağ, seçim kampanyalarının AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un başkanlığındaki strateji takımı tarafından yürütüldüğünü kaydetti. 

SEÇİM KAMPANYASINI PROF. DR. ERTAN AYDIN YÜRÜTECEK

Hamza Dağ, seçim kampanyasını yürütecek ismi de açıkladı. Kampanyanın, Ar-Ge ile Tanıtım ve Medya Başkanlıklarınca yürütüldüğünü lisana getiren Dağ şunları söyledi:

“2023 yılında yapılacak seçimlerde, AK Parti’nin seçim kampanyası; siyaset, sosyoloji alanında akademik çalışmalarıyla bilinen, 2012-2014 tarihleri ortasında Sayın Cumhurbaşkanımızın başdanışmanlığını yapan, evvelki periyot milletvekillerimizden.

Aydın uyumundaki takımın, daha evvel birkaç seçimde de çalıştığını kaydeden Dağ, bu grubun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir sunum yaptığını da lisana getirdi. 

Erdoğan’ın 28 Ekim’de açıklayacağı vizyon dokümanına ait de değerlendirmelerde bulunan Dağ şu tabirleri kullandı: 

“Bu, bir seçim beyannamesi değil, bir vaat buluşması da değil. 29 Ekim Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümü. Biz önümüzdeki seçimlerde, Cumhuriyetimizin ilanından sonraki ikinci yüzyıla hakikat gideceğiz. Münasebetiyle 28 Ekim’i, Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı olması sebebiyle belirledik. Burada ‘Türkiye yüzyılı’ hakkında bir bilgi verme durumu kelam konusu olacak. 28 Ekim’de yapacağımız toplantının ana çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır.

Burada neyi kast ediyoruz? Cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla önümüzdeki yüzyılı tanımlayan bir sav, bir motivasyon ortaya koyuyoruz. 28 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımız, bu savın anlamsal çerçevesini kamuoyuyla paylaşacak. Bu iddiayı gerçekleştirebilme ismine elimizde nitekim şu 100 yıllık süreçte her bir başkanın ortaya koyduğu hizmetle birçok delil, çok fazla da yanlışsız var. ‘Türkiye yüzyılı’, sonlarını okyanuslara, kutuplara, hatta uzaya taşıyan bir Türkiye ekseninin tarifidir. ‘Türkiye yüzyılı’ dönüşen dünyada yeniliğin ve dinamizmin sembolü bir kalkınma modeli olarak alınacaktır. Bir hayal ortaya koymuyoruz. Biz buna dair hazırlıklarımızın büyük bir kısmını neredeyse bu süreçte tamamladık. ‘Türkiye yüzyılı’, her bir vatandaşımıza zenginlik ortaya koyarken, birebir vakitte da kaosa sürüklenen medeniyetlere de bir pusula görevi görecektir.”

Seçim kampanyası kapsamında takvimin hazırlandığını lisana getiren Dağ, 2023 seçimlerine kadar gün gün, hafta hafta kampanyada ne yapacaklarını planladıklarını belirtti. Dağ, seçim beyannamesinin gelecek süreçte açıklanacağını da bildirdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir