Depremin Ardından İskenderun Limanı’nda Çıkan Yangın Hala Devam Ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki fecî zelzeleler 10 vilayette yıkıma neden oldu. 3000’den fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği afetin akabinde acı haberler geliyor. Sarsıntıda ağır hasar alan Hatay’ın İskenderun Limanı’nda dün zelzeleden sonra başlayan yangın hala devam ediyor. Yangını söndürme eforları sürüyor.

6 Şubat Pazartesi günü merkezi Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı saat 04:17 sularında meydana geldi.

Aynı gün saatler 13:24’ü gösterdiğinde tekrar gerçekleşen Kahramanmaraş Elbistan’daki 7.6’lık sarsıntı 10 vilayette ağır yıkıma neden oldu.

Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği fecî afetin bilançosu da saatler geçtikçe ağırlaşıyor. Artçıların da devam ettiği bölgede en çok ziyan gören vilayetlerden biri de Hatay oldu.

Yaşanan zelzelelerin akabinde Hatay’ın İskenderun ilçesindeki limanda yangın çıktı. Depodaki konteynerlerden biri devrilerek alev aldı.

Dün saat 17.00 sıralarında çıkan yangına birinci müdahale liman ve belediye itfaiye takımları tarafından yapıldı.

Bir konteyner ile başlayan yangının etraftaki depolara da sıçramasıyla büyüdü. Yangın için etrafta sıkı güvenlik değerleri alındı.

Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın hala sürüyor. Takımlar tarafından söndürme çalışmaları da devam ediyor.

İskenderun Limanı’nda çıkan yangından son manzaralar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir