Esenyurt’taki kemirgen sorununa hızlı müdahale

İSTANBUL (İGFA) – İBB Sıhhat Daire Başkanlığı, 5 Ekim tarihinde toplumsal medyaya yansıyan Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 2.299 sokaktaki fare ve kemirgen imgeleri üzerine harekete geçti. Kemirgenlerle gayret grubu süratle bölgeye yönlendirilerek, inceleme yapıldı. Bölgede çok sayıda fare yuvası tespit edildi. Kemirgenleri bertaraf etmek için 5.500 gr. mum blok ilaç kullanıldı.

İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

İBB Sıhhat Daire Başkanlığı Kemirgenlerle Gayret Ünitesi, Esenyurt’ta geniş çaplı bir çalışma başlattı. Çalışma sonucunda, 2.299 sokakta atıl durumda olan binanın duvarında yuvalar tespit edildi. Bölgede ilaçlama çalışması yapıldı.

Ayrıca, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Atmaca Caddesi ve 2.289 sokak üzerinde bulunan boş yerde de kedi köpek barınakları için vatandaşların bıraktığı yemek artıklarının kemirgenleri bölgeye çektiği tespit edildi. Gruplar tarafından yeniden mum blok ilaç kullanılarak fare yuvaları bertaraf edildi. 2 farklı takım bölgede nöbet tutarak, kemirgen yuvaları ve üreme noktalarını denetim altında tutacak. İBB Takımları, muhtemel bir salgın riskini ortadan kaldırmak için üreme alanlarını sistemli olarak takip edip gerekli müdahaleleri yapmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir