İşgalci İsrail askerleri Cenin’de altı Filistinliyi öldürdü

Filistin devlet televizyonunun haberine nazaran, İsrail askerleri Cenin Mülteci Kampında şimdi kime ilişkin olduğu tespit edilemeyen bir meskeni kuşattı.

İsrailli özel üniteler, sivil bir araç ile baskın düzenleyerek konutun etrafını sardı. Kelam konusu sivil aracı, bir buldozer eşliğinde askeri araçlar takip etti.

AA muhabirine konuşan görgü şahitleri, kuşatma altındaki meskenin İsrail askerleri tarafından bombalandığını, akabinde bölgeden duman bulutlarının yükseldiğini aktardı.

Yerel medyada, kampa giren İsrail askeri araçlarının fotoğrafları ve manzaraları yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Cenin’de düzenlediği baskında 6 Filistinlinin öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, olaylarda yaralanan biri ağır, 5 Filistinlinin Cenin Devlet Hastanesi’ne; biri ağır, 4 yaralının ise Cenin’deki İbn Sina Hastanesi’ne nakledildiği aktarıldı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise “Güçlerimiz Cenin’de faaliyet gösteriyor.” denildi. Açıklamada daha fazla detaya yer verilmedi.

Öte yandan mahallî kaynaklardan alınan bilgiye nazaran, İsrail güçleri Nablus kentinin doğusundaki mahallelere baskın düzenleyerek bir konutu kuşattı.

Baskının akabinde Filistinliler ile İsrail güçleri ortasında olaylar çıktı. İsrail güçleri olaylar sırasında 4 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık konutlara baskınlar düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli savlarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir