Kayseri Büyükşehir havuzda engelleri kaldırdı

Mehmet UZEL (KAYSER

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Ali İstek Özderici ile eşi Besime Özderici iş birliğinde hayata geçirilen Türkiye’nin en kapsamlı manisiz ömür merkezi Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel bireyler, keyifli ve eğlenceli eğitimler görüyor. Tam donamlı biçimde yapılan ve ailelerden, öğrencilerden dua alan merkezde 53 işçi ile 310 öğrenciye hizmet veriliyor.

Tüm Kayserililere dokunan hizmetleri ile takdir toplayan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Manisiz Ömür Merkezi’ni ziyaret etti. Özel çocuklarla kucaklaşan Lider Büyükkılıç, müzik atölyesinde çocuklarla birlikte türkü söyledi. Odaları ve atölyeleri de gezen Büyükkılıç, yapılan çalışmalar hakkında eğitmenlerden bilgi aldı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, MANİSİZ HAYAT MERKEZİ YÜZME HAVUZUNU İNCELEDİ

Öte yandan, Lider Büyükkılıç Manisiz Hayat Merkezi içerisine üretimi tamamlanan kapalı yüzme havuzunu da gezdi. Besime Özderici Manisiz Ömür Merkezi bünyesinde hayata geçirilen yüzme havuzunda incelemelerde bulunan Lider Büyükkılıç, “Engelsiz Hayat Merkezi’miz kamuoyunda beklediğimizin çok daha üzerinde ilgi gören ve yüz akımız olan bir tesisimiz. Onun son etabı olan havuzlarla ilgili boyutunu da tamamladık. Hem fizyoterapi hem de olağan havuzuyla birlikte işlevini üstlenmiş oldu. Yüklenici firmamıza bilhassa teşekkür ediyorum. Teknik heyetimize teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRKİYE’DE KENDİSİNDEN KELAM ETTİREN EN KIYMETLİ MERKEZLERDEN BİRİSİ

Büyükkılıç, tesisin Türkiye’de kendisinden kelam ettiren en değerli merkezlerden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Şehrimize güzel, uğurlu olsun diyorum. Beklentiye yanıt verecek olan, engelli yavrularımızın hem terapisi hem de burada keyifli bir ortamda eğitimini sürdüreceğini beklediğim bu tesisimiz Orta Anadolu’da ve Türkiye’de kendisinden kelam ettiren en değerli merkezlerden birisi. Ayrıyeten Kayseri Büyükşehir Belediye’mizin çalıştırdığı lakin Ulusal Eğitimimizin de kontrolünde olmasıyla özellik arz eden kıymetli bir merkez. Hayırseverlerimize de ayrıyeten buradan dualar ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ideolojisi ile toplumsal belediyeciliği her kısma yansıtacak projelerimizi hayata geçirme anlayışı içerisinde çalışmalarımızı tamamlamış oluyoruz. Bizi seven, güvenen insanlara layık oluruz inşallah.” diye konuştu.

BÜYÜKKILIÇ, KAYMEK AKADEMİ VE KONSERVATUVARDA GENÇLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin (KAYMEK) Talas yolundaki KAYMEK Akademi’yi ve konservatuvarı ziyaret eden Büyükkılıç, öğrenci ve kursiyerlerle yakından ilgilendi. Lider Büyükkılıç’a seyahat esnasında Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ile daire liderleri da eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir