Kayseri Kocasinan ulaşımda çağ atlıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla hizmet atağını sürdürdüklerini ve her alanda olduğu üzere ulaşımda da Kocasinan’a çağ atlatmaya devam ettiklerini belirten Kayseri Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, “Yeni bulvar ile model kent Kayseri’ye yakışır, kentimize alternatif ve daha konforlu bir ulaşım imkânı sunuyoruz” dedi.

Ulaşımı daha konforlu hale getirmek için dur durak bilmeden çalıştıklarına dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan’a konforlu ve kalıcı hizmetler yapmaya devam ettiklerini söyledi. Çağdaş belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarının altını çizen Lider Çolakbayrakdar, yaptıkları yol ve kaldırım çalışmalarıyla yalnızca Kocasinan sakinlerine değil, tüm kente daha kaliteli hizmet sunduklarını vurguladı.

Yeni bulvar ile bölgenin bedeline değer kattıklarına dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, “Bir tarafımızda Yenidoğan bir tarafımızda Ziyagökalp Mahalle’mizin fiziki olarak ortasından geçen 50 metre genişliğindeki Ali İhsan Alçı Bulvarı’nda asfalt çalışmalarını tamamlayıp, hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Osman Kavuncu Bulvarı’ndan Bekir Yıldız Bulvarı’na devam edecek olan 50 metre genişliğindeki aks, trafik yükünü önemli manada azaltacak olan bir güzergâhtır. Hem de burada alışılagelmiş trafik tertibi, bundan sonra daha efektif olarak kullanılacak bir hale gelecek. Ayrıyeten Bağdat Caddesi’nden gelecek olan aks da buradan devam edecek. Bilhassa Organize Sanayi Bölgesinden sabah ve akşam saatlerinde trafik yükünü azaltacak olan bu güzergah, kentimizin önemli manada trafik akışını hızlandıracak. Kocasinan’ın ve kentin estetiğine katkı sağlayan yeni bulvar, tıpkı vakitte araç trafiğinin daha akıcı olmasına imkan tanıyor” tabirlerine yer verdi.

Bölgede 20 yıldır esnaf olan Yunus Güçlü ise yeni bulvarın mahalleye iyi olması temennisinde bulunarak, “Başkanımız bulvar yapılmadan evvel geldi ve bizlerle görüştü. Bizim de fikirlerimizi aldı. Artık yolumuz çok hoş oldu. Güzel olmasını diliyorum. İstediğimiz vakit liderimize ulaşabiliyoruz. Bir ıstırabımız olduğumuz vakit yardımcı oluyor. Öteki belediye liderleri üzere değil, her vakit kendisine ulaşabiliyoruz. Mahallemizde ne eksik varsa teker teker yapıyor. Allah razı olsun” diye konuştu.

Mahallede 38 yıldır oturan Dursun Aydoğdu da “Yapanlardan Allah razı olsun. 50 metrelik bir yolu ne bekliyorduk ne de aklımızdan geçiyordu. Hayal bile etmiyorduk. Yeni yol, mahallemizin pahasına bedel kattı” formunda konuştu.

Yılmaz Yıldızerler ise 25 yıldır bu mahallede ikametgâh ettiğini belirterek, “Hayal bile etmiyorduk. Ömrümüzde görmeyeceğimiz bir yol yapıldı. Onun için yapandan yaptırandan Allah razı olsun” dedi.

Süleyman Demir de “Mahallemizde bu türlü bir yolu hayal etmiyorduk. Pek hoş oldu. Etabın devamını da yapıldı mı çok daha hoş olacak. Liderimizin çok hoş çalıştığını gözlemliyoruz. Liderimizin ellerine yüreğine sağlık” diye konuştu.

Öte yandan Kocasinan’a yeni ve çağdaş bir çehre kazandırmak için gece-gündüz demeden çalışan Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları, Osman Kavuncu Bulvarı’nı, Erkilet Bulvarı’na bağlayacak olan 2 bin metre uzunluğunda 50 metre genişliğindeki yeni ulaşım aksının 1.etap çalışmasını tamamladı. Yeni bulvarın 1.etap çalışması kapsamında toplam 10 bin 750 ton ariyet dolgu, 6 bin 500 ton temel materyal ve 3 bin 500 ton asfalt serimi gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir