Kocaeli KO-MEK istihdam fırsatı sağlıyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) tarafından verilen meslek ve sanat eğitim kurslarında 378 farklı branşta eğitim veriliyor. Birbirinden kıymetli kurslarda eğitim vererek vatandaşların eğitim ve ferdî gelişim gereksinimlerini fiyatsız bir biçimde karşılayan KO-MEK ders modüllerine yeni modüller eklemeye devam ediyor. Özel kesimde bulunması güç olan branşlarda eğitim veren KO-MEK bu alanda halk üniversitesi olmanın gururunu yaşıyor. Eğitim modülüne “Tufting”, “Yapma çiçek yapımı”, “Erkek sweatshirt dikimi”, “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde güvenlik sistemleri”, “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde imaj ve ses sistemleri kurs programı”, “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde elektrikli konut aletleri teknik servisi” üzere yeni branşlar ekleyen KO-MEK, kış aylarının gelmesiyle birlikte epey değer kazanan mesken ve kurum paklığı üzere hayati değer taşıyan bir branşta da eğitim vermeye başladı. KO-MEK ayrıyeten, uyuşturucu bağımlılığından korunma yolları ve bilgi güvenliği bilinçlendirme eğitimi üzere değerli hususlarda da Emniyet Genel Müdürlüğü ile hareket ederek kursiyerlerine seminer veriyor.

EV DEKORASYONU VE AKSESUAR BRANŞLARI KO-MEK’TE

Yeni branşların yanı sıra hali hazırda açık olan ve eğitim veren kıymetli branşlara da mesken sahipliği yapan KO-MEK, dekoratif konut aksesuarları hazırlamanın yanı sıra konut dokumasına ve dekorasyonuna yönelik birçok branşta eğitim vermek için sizleri bekliyor. Ayrıyeten özel günlerinizi de unutmayan KO-MEK özel gün ve nikâh şekeri hazırlama branşın da öğrendiklerinizle kendi işinizi kurabilir sevdiklerinize daha özel günler hazırlayabilirsiniz.

GİYİM TEKNOLOJİLERİ BRANŞLARI SİZLERİ BEKLİYOR

Giyim üretim teknolojileri branşında birçok alanda eğitim veren KO-MEK bu alanda çalışmak isteyen ya da kendi işini kurmak isteyenler için farklı branşlarda da eğitim veriyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerden sertifika alan kursiyerlerimiz geleceğe daha donanımlı bir biçimde hazırlanıyor.

GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM EĞİTİMİ

Güzellik ve saç bakımı hizmetleri alanında şimdiye kadar 23 bin 804 kursiyere eğitim veren KO-MEK bu alanda kendini geliştirmek isteyen kursiyerlere kalfalık ve ustalık imtihanlarında başarılı olabilmeleri için eğitimler verdi. Klasik makyaj teknikleri ve cilt bakımı üzere birçok branşta eğitim veren KO-MEK bu alanda eğitim almak isteyen vatandaşlarını eğitim programlarına dahil ediyor.

ÖZGÜRLÜĞÜ YAKALAMAK İSTEYENLER KO-MEK’TE

İHA branşında da eğitim veren KO-MEK, bu alanda gerek maddi imkânlar münasebetiyle fiyatlı kurslara gitmek istemeyen gerekse Kocaeli’nde öbür eğitim veren kurum bulunmadığından ötürü tercih ediliyor. Alanında uzman eğitmenlerin eğitim verdiği İHA-1 Pilot eğitimlerinde kursiyerler gökyüzünde özgürlüğün tadını çıkarıyor.

TOPRAĞA HAYAT VERİYORLAR

Tarım ve hayvancılığa yönelik kıymetli branşlar da eğitim veren KO-MEK ziraî kalkınmaya yetiştirdiği nitelikli kursiyerlerle takviye veriyor. Bitki yetiştiriciliği, hayvan sıhhati, organik tarım üzere birçok alanda kursiyerlerine kapılarını açan KO-MEK geleceğin çiftçilerini bilinçlendirmeye devam ediyor.

KİŞİSEL GELİŞİME MUHTAÇLIĞI OLANLAR KO-MEK’TE

Vatandaşların şahsî gelişimine dayanak veren kurslar açmaya ihtimam gösteren KO-MEK girişimcilik eğitimi branşının yanı sıra mesken hünerleri atölyeleri eğitimlerine de ehemmiyet vererek kursiyerlerin el hünerlerini ve şahsî yeteneklerini geliştirmelerine dayanak verdi.

MUHASEBE VE FİNASMANDA İŞ SAHİBİ OLMA İMKANI

Ön muhasebe üzere finansman ve muhasebe alanında kıymetli branşlarda eğitim veren KO-MEK İşçi Bordro ve Özlük İşleri Eğitimi ile birçok şahsa eğitim vererek iş sahibi olmalarına imkân sağladı.

SANATIN HER TÜRLÜSÜ KO-MEK’TE

Ud, Keman, saz üzere klasik Türk Sanat müziği branşlarında eğitim veren KO-MEK isteyen vatandaşlara Türk Halk Oyunları branşında da eğitim veriyor. Bu alanda hayli tezli olan KO-MEK, saygın müzisyen eğitmenlerle kursiyerlerini eğlendirirken öğrenmelerini sağlıyor. Geleceğin sanatkarlarını ve müzisyenlerini yetiştiren KO-MEK bilhassa çocukların konservatuar imtihanlarına hazırlanmalarına takviye oluyor.

SAĞLIK, SPOR VE SANATIN MERKEZİ

Resim, sanat ve tasarım, sıhhat ve spor alanında eğitimlerine sürat kesmeden devam eden KO-MEK şimdiye kadar bu alanlarda binlerce bireye eğitim vererek kentin kültürel, sıhhat ve spor alanında gelişmesine katkıda bulundu. Kentin adeta terapi merkezi olan KO-MEK’e gelen kursiyer eğitimlerinin yanı sıra sıcak arkadaşlık ve birlikteliğin verdiği moral ile hayata sıkı sıkıya tutunmanın memnunluğunu yaşıyor.

DÜNYANIN LİSANINI ÖĞRENİYORLAR

İngilizce ve Almanca üzere kıymetli lisanlarda eğitim veren KO-MEK; Abazaca, Boşnakça, Bulgarca, Japonca ve Korece lisanlarını öğrenmek isteyen kursiyerlere de eğitimler veriyor. Birçok üniversite öğrencisinin yanı sıra turistlik emelli ya da ticaret hedefli ziyaretler için lisan öğrenmek isteyen kursiyere de eğitimler veriliyor. Yabancı lisanların yanı sıra yabancı kursiyerlere de Türkçe eğitimi veren KO-MEK bu alanda verdiği fiyatsız eğitimlerle kursiyerlere maddi ve manevi dayanak veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir