Malatya’dan kütüphane öğrencilerine ikram

MALATYA (İGFA) – Malatya 100. Yıl Vilayet Halk Kütüphanemiz 3 yaşındaki çocuğumuza da üniversite öğrencilerimize de hitap edecek formda hizmete açıldı.

Haftanın muhakkak günlerinde dağıtılan ikramların devam edeceğine dikkat çeken BELSOS Genel Müdürü Zerrin Palancı, “Geçtiğimiz haftalarda açılışı yapılan Malatya 100. Yıl Vilayet Halk Kütüphanemizin açılışı ile bir arada kütüphanemize gelen öğrencilerimize, Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla haftanın muhakkak günlerinde çorba, simit, poğaça üzere ikramlarımız oluyor. Sıcak poğaça, kek ve çorba üzere ikramlarımızın yapılma sebebi ise konteyner kentlerden kütüphaneye gelen öğrencilerimizin beslenmesine katkıda bulunmak. Bu ikramlarımız devam edecek. Öğrencilerimiz güç kaidelerde ders çalışıp, imtihanlara hazırlanıyorlar. Umarım öğrencilerimize katkımız oluyordur ve bütün öğrencilerimizi de kütüphanemize bekliyoruz.

Öğrencilerimiz kütüphaneyi çok etkin bir formda kullanıyorlar. Sarsıntı sürecinde öğrencilerin kaliteli ve âlâ bir ortamda ders çalışması, öğrencilerimiz için çok âlâ bir fırsat. Bu manada Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” sözlerine yer verdi.

100. Yıl Vilayet Halk Kütüphanesi’nde uygulanan ikramlardan ötürü Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Öğrenci Eren Emre, “Sayın Liderimizin başlattığı bu hoş kütüphane projesinden ötürü kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Kütüphanemiz çok fonksiyonlu ve kullanışlı. Birçok öğrenci gelip, kütüphanede çalışıyor. Liderimizin çay, çorba ikramları var. Sınırsız internet, sınırsız örnekler, ansiklopediler, kitaplar bulunuyor. Hepsinden yararlanabiliyoruz. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kütüphane öğrencilerinden Şevval Özel, “Ben Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS)öğrencisiyim. Kütüphanemize her gün geliyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne ikramlarından ötürü teşekkür ederiz” diye konuştu. Üniversite imtihanına hazırlanan Sümeyye Usluoğlu ise, “Lise mezunuyum. Üniversite imtihanına hazırlanıyorum. Büyükşehir Belediye Liderimizin yaptığı ikram uygulamasından ötürü çok teşekkür ediyorum. Dün simit-poğaça ikramlıklarının dağıtıldığını gördüm. Bugün ise öğle yemeği olarak çorba ikramında bulunduklarını gördüm. Çok teşekkür ediyorum” kelamlarına bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir