Mariah Carey, 20 milyon dolar ödemekten kurtuldu

Haziran ayında Mariah Carey’nin tüm vakitlerin en çok dinlenen müziği unvanına sahip “All I Want For Christmas Is You” için dava açılmış ve müziğin çalıntı olduğu argüman edilerek 20 milyon dolar tazminat istenmişti; lakin dava düştü.

1994’te çıkan ve Mariah Carey’nin seslendirdiği “All I Want For Christmas Is You” telif hakkı savlarıyla uzun bir mühlet gündemde kaldı. Mariah Carey ve ortak muharrir Walter Afansieff’a; Vince Vance & the Valiants’ın 1989 tarihli “All I Want For Christmas Is You” isimli müziğinin ihlal edildiğini argüman eden kelam müellifi Andy Stone tarafından dava açılmıştı.

Şarkının Mariah Carey’nin seslendirdiği versiyonu 1994’te çıktı ve yılbaşı vakitlerinin vazgeçilmezi oldu. Stone ise müziğinin 1993’te yayınlandığını tez etmiş ve 20 milyon dolar tazminat istemişti.

Bu tanınan müzik yüzünden bir müddettir sorun yaşayan Mariah Carey, nihayet meseleden kurtulmuş üzere görünüyor. Andy Stone, salı günü davasını geri çekmek için başvurdu ve dava düştü.

Şarkının Carey versiyonu sırf Spotify’da 1 milyardan fazla dinlenmeye sahip. Ayrıyeten geçen yıl, Billboard Hot 100 Singles listesinde üç farklı seferde 1 numaraya ulaşan birinci müzik oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir