Meteoroloji’den kritik uyarı! O bölgelere kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölümlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli etrafları, Sakarya’nın kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz Bölgesi (Bolu hariç), Doğu Anadolu (Hakkari hariç), Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman etrafları ile Doğu Akdeniz’in doğu Toroslar mevkii, Adana’nın kuzey etrafları ve Hatay’ın kıyı bölümlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan etrafları ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesitlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA

Hava sıcaklıklarının; İç Anadolu’nun doğusunda 3 ila 5 derece azalacağı, başka yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı, ekseriyetle mevsim normallerinin altında seyredeceği iddia ediliyor.

DOĞU ANADOLU’DA RÜZGARIN SURATI 80 KM

Rüzgarın çoklukla kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesitlerde batı ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına biçiminde (50-80 km/sa) eseceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir