MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı’nın, Amasya Valisi’ne “yavşak” dediği ortaya çıktı

Amasya Belediye Başkanlığı misyonundan istifa eden Mehmet Sarı, MHP’nin Amasya milletvekili adayı oldu. Listeye birinci sıradan giren Mehmet Sarı’nın, Amasya Valisi Mustafa Masatlı’ya hakaret ettiği manzaralar ortaya çıktı:

“Giden valimizin o denli miydi bu türlü miydi derken. Bana dedi ki, ‘Sen bu kentin tertibini bozuyorsun’ Ben de dedim ki, sayın valim, beni bu kentte bir anlayan siz oldunuz, bu kent değişecek. Bu kent dönüşecek. Bu kentte her şey yer değiştirecek dedik. Orada ortamızda sorun çıktı. Yani bizi rencide edecek tutumlar kullandı. Ben de dedim ki, Yavşaklığın alameti yok, valiysen valiliğini bileceksin. Otur oturduğun yerde. Daha sertini söylerdim de… Biz MHP’liyiz, biz davacıyız. Bizi birileriyle karıştırmaman lazım”

Mehmet Sarı, istifa açıklamasında, “2023 seçimleriyle alakalı olarak, bugün 4 yıldır devam ettirdiğim belediye başkanlığı vazifemden istifa ediyorum. Ben önümüzdeki süreçte milletvekili olarak, ülkemize, partimize hizmet etmek için aday oluyorum. Biz Amasyalıyız, ben Milliyetçi Hareket Partisinin milletvekili adayıyım, ben Amasya’nın adayıyım. Amasya’yı kim seviyorsa, ‘ben Amasya’yı seviyorum’ diyorsa ben onun adayıyım. Şayet sizde bana takviye olur, yol arkadaşı olur, Ankara seyahatini bir arada yaparsak, belediyemizde nasıl kapı yoksa, orada da kapım açık olacak” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir