Öfkeli ablanın ‘hançerli’ intikamı! Kardeşiyle aynı adama aşık olunca katletti

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – Abla ve kardeş küçük bir odada tıpkı yatakta yan yana yatıyor. Saatlerce hengame ettikten sonra barışan abla ve kardeş uzun süren geceyi bitirmek üzere. Lakin içlerinden biri için gece şimdi bitmiş değil. Üstelik yapacağı hareketi haftalar öncesinden planlamıştı. Günlerce kardeşinin çantasını ve telefonunu kurcalayan abla, gördüğü tek bir iletiyle kararını vermişti. Yedikleri içtikleri farklı gitmeyen iki kız kardeş bir adamın iletisi yüzünden birbirlerine düşman kesilmişti. Kardeşi sorunu çözdüklerini düşünüyordu lakin yanılıyordu. Ablasının içindeki öfke giderek büyüyordu. 

ARALARINDAKİ KİMYAYI BİR ADAM BOZACAKTI

Marzan kardeşler, ABD’nin Orlando kentindeki fakir bir mahallede yaşıyorlardı. Konut küçük, odaları ise daha da küçüktü. Odanın büyük bir kısmını kaplayan yatağı paylaşmak zorundalardı. 21 yaşındaki Fatiha Marzan ve 20 yaşındaki Sayma Marzan, fakir bir ailede büyümelerine karşın tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başarmış, birbirlerine kenetlenerek bütün zahmetleri teker teker aşmayı başarmışlardı.

Hiçbir vakit birbirlerinden sır saklamamış, başlarına gelen tüm sorunları birlikte çözmeyi seçmişlerdi. Hayatlarına dahil olan bir adam ise kardeşlerin ortasındaki kimyayı bozacak, ikilinin ortasındaki güçlü bağı bir anda ortadan kaldıracaktı.

KIZ KARDEŞİ ERKEK ARKADAŞIYLA SOHBET EDİYORDU

Marzan kardeşlerin en büyük hobisi bilgisayar oyunu oynamaktı. Meskende oldukları anlarda kesinlikle çok sevdikleri bir bilgisayar oyununun başına geçiyorlardı. Bilhassa küçük kardeş Sayma Marzan, oyunun bağımlısıydı. Oyundaki sohbet özelliği sayesinde tanımadığı şahıslarla yazışıp sohbet eden Sayma Marzan, onu günlük hayatın zorluklarından uzaklaştıran oyun yüzünden saatlerce bilgisayarın başından kalkmıyordu. Abla Fatiha Marzan ise kardeşinden fırsat bulabildiği ölçüde oyuna dahil oluyor, kalan vaktini ise bir mühlet evvel sevgili oldukları erkek arkadaşıyla geçiriyordu.

Ancak birçok vakit bunu da yapamıyordu. Zira sevgilisi de bu oyunun bağımlılarından biriydi ve bu oyunu oynamayı en az Fatiha Marzan’la vakit geçirmek kadar çok seviyordu. Üstelik bu bir ‘uzun ara ilişkisi’ydi. İkili farklı eyaletlerde olduğu için her istedikleri anda görüşemiyordu. Fatiha Marzan, erkek arkadaşına aşıktı, sevgilisi kendisiyle buluşmadığında bunu bir sorun haline getirmiyordu. Ta ki Sayma Marzan’ın oyunda sohbet ettiği şahıslardan birinin erkek arkadaşı olduğunu fark edene kadar.

KANIT BULMAK İÇİN ADETA ANT İÇTİ

O güne kadar çok fazla sevgilileri olmamıştı. Sevgilileri olduğunda ise onlarla ortalarında geçen her şeyi kesinlikle birbirleriyle paylaşıyorlardı. Kız kardeşinin erkek arkadaşıyla oyunun sohbet kısmında bağlantıda olduklarını fark eden Fatiha Marzan büyük bir kıskançlık krizine girmişti. Erkek arkadaşının kendisiyle buluşmaktan vazgeçip oyun oynamayı seçtiği anlarda kendisi yerine kız kardeşiyle sohbet etmesi bir fikir olarak bile kendisini adeta çıldırtıyordu. Bir mühlet olanı biteni gözlemleyen Fatiha Marzan, durumdan hoşnut olmadığını en sonunda kız kardeşiyle paylaştı. İkili hayatlarında birinci kere arbede etmeye başladı.

Üstelik ortalarındaki tartışmanın sebebi ne abla ne de kardeşti. Bütün sorun bir erkekti ve bu erkeğin kendisi yerine kız kardeşiyle bağlantıya geçmeye çalışması, kız kardeşinin ise bu irtibata karşı koymaması ablanın sabrını taşırmıştı. Kardeşine nazaran rastgele bir sorun yoktu ortada. Sadece oyun oynuyorlar ve sohbet ediyorlardı. Ama Fatiha Marzan onunla birebir fikirde değildi. İkilinin daima sohbet etmesi onun canını sıkmaya başlamıştı. Lakin elinde kıymetli bir delil yoktu. Kız kardeşi ve sevgilisi saatlerce sohbet etseler de ortada önemli bir yakınlaşma yoktu. İkilinin aslında flört ettiğini düşünen abla ise ispat bulmaya adeta ant içmişti.

O BİLDİRİSİ GÖRÜNCE ÖFKE NÖBETİ GEÇİRDİ

“Seni seviyorum…” Kardeşine gönderilen bu cümleyi gören Fatiha Marzan büyük bir öfke nöbeti geçirdi. Sevdiği adam kız kardeşine aşkını ilan etmişti. Üstelik erkek arkadaşıyla ayrılmamışlardı. Saatlerce bu bildirisi aklından çıkartamadı. Diğer hiçbir şey düşünemiyordu. İçindeki öfke onu adeta ele geçirmişti. İntikam almak istiyordu fakat adamla birebir eyalette bile yaşamıyordu. Kararını verdi. Tanınan bir internet sitesinden kendisine hançere benzeyen bir bıçak satın aldı. Sakince bıçağın adreslerine teslim edilmesini bekledi. Bu esnada kız kardeşi ablasının sonlu hallerine mana vermeye çalışıyor lakin ablası, sevgilisinin kardeşine gönderdiği aşk iletisini okuduğunu hissettirmemeye çalışıyordu.

Hançere benzeyen bıçak kendisine teslim edilince o gece harekete geçecekti. Evvel saatlerce kardeşiyle arbede edecek, daha sonra barışma numarası yapıp her zamanki üzere onunla birebir yatakta yan yana uyuyacaktı. Sakince kardeşinin uykuya dalmasını bekleyecekti. Sağlıklı düşünemiyordu. Aklında tek bir şey vardı o da intikam almak. Üstelik bu intikamı kardeşine “Seni seviyorum” diyen erkek arkadaşından değil, hiçbir hatası olmayan, yediği içtiği farklı gitmeyen öz kardeşinden almak istiyordu.

15 SAATİN SONUNDA POLİSİ ARADI

Saat 04.30’u gösteriyordu. 21 yaşındaki Fatiha Marzan çabucak yanı başında uyuyan 20 yaşındaki kız kardeşi Sayma Marzan’ı internetten satın aldığı hançer gibisi bıçakla kalbinden tam dört defa bıçakladı. Yatak kana bulanmıştı. Kız kardeşi acı içinde hayat savaşı verse de kısa vakit içinde hayatını kaybetti. Katil Fatiha Marzan ise saatlerce odadan çıkmadı. İşlediği cinayetin müthişliğini fark etmesi tam 15 saatini aldı. Saatlerce kız kardeşinin kanlar içindeki cansız vücuduyla baş başa kalan Fatiha Marzan 15 saatin sonunda polisi aradı ve cürmünü itiraf etti.

19.30 civarında meskene gelen polis takımları, Sayma Marzan’ın cansız vücuduyla karşılaştı. Tutuklanan Fatiha Marzan, kız kardeşini öldürdükten sonra kendi canına kıymayı düşündüğünü fakat bunu başaramadığını söyledi. Cezaevine gönderilen Sayma Marzan’ın işlediği cinayet ABD’yi ayağa kaldırdı. Kız kardeşini kalbinden bıçaklayarak vahşice öldüren Fatiha Marzan’ın davası önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir