Pegasus Başkan Vekili: Uçak bileti fiyatları çok düşük, çok daha yüksek olması lazım

Pegasus Hava Yolları İdare Heyeti Lider Vekili Mehmet Nane, işçi hariç öteki maliyet kalemlerinin döviz bazlı olduğunu belirterek, “Bilet fiyatları yükseldi algısı yanlış, şu anda uçak bileti fiyatları çok düşük, daha yüksek olması lazım” dedi.

Pegasus Hava Yolları İdare Konseyi Lider Vekili ve Memleketler arası Hava Nakliyeciliği Birliği’nin İdare Konseyi Lideri Mehmet Nane, katıldığı bir televizyon programında bilet fiyatlarının yükseldiğine dair yanlış bir algı olduğunu şu anki fiyatların çok düşük olduğunu söyledi.

Uçak biletinde tavan fiyatın 1100 TL olduğunu hatırlatan Nane, “Pegasus olarak bizim ortalama fiyatımız KDV ve vergi hariç 550 TL civarında. Şu anda fiyatlar çok düşük, daha yüksek olması lazım. Havayollarının işçi hariç bütün sarfiyatları döviz bazlı. Bu türlü baktığınız vakit ziyanı en aza indirmek için Türkiye’deki havayolları yurt içerisindeki çizgilerini muhakkak oranda azalttı” dedi.

Pegasus olarak yurt içerisinde 356 gün uçulan bir hatta maliyetlerin karşılanması için uçak doluluk oranının yüzde 85 olması gerektiğini de söz eden Nane, “Daha yüksek doluluk oranı olursa kâr ediyorsunuz. Durum böyle” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir