Rıza Çalımbay’dan A Milli Takım ve Trabzonspor açıklaması! “Para konuşmam, imza atarım!

Sezon sonunda Sivasspor’la mukavelesi sona erecek olan İstek Çalımbay’ın ismi hem Stefan Kuntz’un geleceğinin eleştirildiği A Ulusal Kadro’yla hem de teknik yönetici arayan eski kulübü Trabzonspor’la anılıyor

Fanatik’e konuşan İstek Çalımbay, A Ulusal Kadro ile Trabzonspor tezleri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Futbolcuyken de istikrarlı olduğunu söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Futbolu çok seviyorum. Futbolcuyken de teknik yöneticiyken de işimi çok seviyorum. Teknik grubum de futbolu çok seviyor. Hâl bu türlü olunca da daima çalışıyoruz, sorumluluk almaktan kaçmıyoruz. 4 yıldır Sivas’ın tüm sorumluluğu üzerimizde. Kent sağ olsun beni seviyor, ben zati Sivas’lıyım. Düzgün bir kimyamız var, sonuçları alıyoruz. Üst üste 3 kere Avrupa’ya gittik, bu dönem da grubumuzdan önder çıktık. Ligde de üst sıralara yanlışsız tırmanıyoruz ağır maçlar sonrasında, inşallah daha da üstlerde olacağız” dedi.

Trabzonspor’la isminin anılmasını hatırlattığımız İstek hoca, “Trabzonspor’da çok hoş anılar yaşadım. 13 ya da 14. sırada aldığımız ekiple ligi 5. sırada tamamladık. Üstelik yalnızca tek transferle. Sadece Novak’ı aldık, masrafsız bir formda üst sıralarda bitirdik ligi. Trabzon futbol kenti, inanılmaz bir taraftar gücü var, bilhassa işler güzel giderken harika dayanak oluyorlar gruba. Trabzon’da çalıştım, hoş anılar yaşadım ve çok keyifli biçimde ayrıldık. 4 büyük kulüpten biri, kültürü var. Herkes çalışmak ister. Lakin evvel bu dönem Sivasspor’la işimizi bitirmemiz gerekiyor. Büsbütün Sivas’a odaklıyım. Kontratım varken ve dönem devam ediyorken görüşmemiz hakikat olmaz” tabirlerini kullandı.

‘Mukaveleyi bile sormam, imzalarım’

A Ulusal Ekip argümanlarını da pahalandıran İstek Çalımbay, “Benim çok istediğim şeylerden bir tanesi. Herkes ister lakin ben nitekim çok istiyorum. Ulusal kadronun her kademesinde oynadım. En alt yaş kümesinden, Ümit ulusal, Genç ulusal, A Ulusal Kadro’ya kadar. A Ulusal Kadro’da kaptanlık da yaptım. O formanın ne manaya geldiğini çok uygun biliyorum. Benim için her şeyden evvel gelir. Gittiğim her yere 1 yıllık imza atıyorum. Mukaveleyle bağlanmak hakikat değil, karşılıklı şad olunursa devam edilir esasen. Ulusal Kadro’da sözleşmeyi bile sormam, istenen her sayıya imza atarım, para konuşmam. Ulusal ekipte 4 yıl Mustafa hocayla çalıştım, iki yılında A Ulusal Grup’ta beraberdim. Deneyimimiz de var. İstenirse seve seve Ay-Yıldız için çalışırım” yorumunu yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir